3D vizualizace
Úvodní strana
Návrhy, architektura
Stavební povolení, poradenství
Ceny projektů a služeb
Zeptejte se nás
 
Novinky
 

Účast na semináři s Ing. arch. Josefem Smolou. ... více »

 

Jak to může dopadnou, pokud se zahájí výstavba protiprávně. ... více »

 
 

Záměrné zkreslování nebo omyl? ... více »

 

Naše účast na semináři Životní cyklus staveb, ekonomika provozu a oc ... více »

 
 

Naše účast na odborné konferenci na téma: Automatizace v budovách. In ... více »

 

Naše účast na odborném semináři - montované dřevostavby ... více »

 
 

Naše účast na odborném školení komínového systému Ciko ... více »

 

Doufáme, že se Vám bude na naší nové webové prezentaci přehledně p ... více »

 
 

Naše účast na odborném školení - Spalinové cesty a komíny, vytápě ... více »

 
 

finanční porovnání pasivního domu a běžné stavby

   Dne 13. 04. 2012 byl na serveru www.prozeny.cz publikován článek porovnávající úsporné elektrospotřebiče s klasickými a v závěru probíhá i porovnání pasivního domu s klasickým. Náklady na realizaci pasivního domu místo klasického domu jsou z pohledu autora buď z neznalosti, nebo záměrné zaujatosti dramaticky podceněny. Autor článku uvádí, že vícenáklady oproti tradičnímu domu jsou cca čtvrt milionu korun. Tato cifra je zcela nereálná, sotva pokryje náklady na samotné tepelné čerpadlo s příslušenstvím, ovšem tepelné čerpadlo nám z domu klasického pasivní neudělá. V tomto případě je třeba realizovat mnoho dalších opatření, která značně zvýší vícenáklady. Mezi další opatření můžeme například započítat efektivnější zateplení obálky budovy, okna s vyšším tepelným odporem, úsporné spotřebiče, solární ohřev teplé vody, eventuelně rekuperační jednotku a navíc údržbu a obnovu spojenou s těmito technickými zařízeními, nemluvě o řešení náročných konstrukčních detailů, na kterých jsou také tyto stavby založeny.
   Nechceme zde v žádném případě vystupovat jako kritici energeticky úsporných staveb, právě naopak, jsme těmto stavbám nakloněni. Nicméně považujeme za důležité, aby byli klienti seznámení s reálnými vícenáklady na zařízení a provoz takového domu.

článek je dostupný na adrese: www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/32754-posedlost-uspornym-bydlenim-opravdu-se-vam-vyplati

   
 
 


kód
 
   
Projekční kancelář H2 PROJEKT
Copyright © 2013 H2 Projekt - Ing. Petr Houdek
Vytvořilo studio: Pixel Design | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.